Avustralya'da Yüksek Lisans

Avustralya'da Yüksek Lisans

Okul zamanında Part Time çalışma imkanı,

 Avustralya’da master eğitimi, son yıllarda giderek cazip hale gelmektedir.

Avustralya sahip olduğu prestijli okullar ve saygın eğitim kurumları ile kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Uygun vize koşulları, öğrencilere sağladığı çalışma izinleri ve başvuru esnasında istemediği sınav skorları ile öğrenciler için gözde haline gelmektedir.

Ayrıca,sıcak iklimi, sevecen insanları ve yüksek yaşam standartları Avustralya’yı öne çıkaran diğer unsurlardır.

Avustralya’da master eğitim süresi bölüme göre farklılık gösterebilmektedir ve Avustralya’da master eğitimi süresi genellikle 1 yıl ile 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Avustralya’da master eğitimi alan öğrenciler okul zamanı part time yani haftada 20 saat,tatillerde ise full time çalışma hakkı sunmaktadır. Avustralya’da saatlik ücretler ise 10 AUD den başlamaktadır dolayısıyla öğrenciler çalışarak yaşam masraflarını çıkarabilmektedir. Ayrıca Avustralya’da master eğitimi sonrasında öğrenciler 2 yıl Avustralya’da çalışma hakkına sahip olurlar.Avustralya’da Research master yani araştırma masterı yapan öğrencilere ise çalışma hakkı konusunda daha fazla esneklik sağlamaktadır.Avustralya’da research masterı yapan öğrenciler Avustralya’da eğitim gördükleri süre boyunca limitsiz çalışma hakkına sahiptirler ayrıca eğitimleri bittikten sonra yine Avustralya’^da 3 yıl çalışma hakkına sahip olurlar.

Avustralya’da master eğitimi sunan birçok okul şartlı kabul vermektedir dolayısıyla TOEFL ya da IELTS skorunuz olmadan başvuru yapabilirsiniz ayrıca yeterli skoru alamadığınızda ise İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Direkt başvurularda ise min IELTS 6.0 veya TOEFL 79 düzeyinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Avustralya’ da master eğitimi koşulları

1.     4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak

2.  Not ortalaması en az 2.75 ve üzeri olmalıdır.(Yeterli not ortalamasına sahip olmayan öğrenciler için master hazırlık programları sunulmaktadır.)

3.    Yurtdışında master yapmak istediği bölümün eğitim dilini bildiğini kanıtlayan belge. Bu belge olmadan da ilk başvuru yapılabilir ancak eğitim başlamadan belgenin sunulması veya dil hazırlık programına başvurulması gerekmektedir.

4.     MBA programlarında min. 1,5 yıllık iş tecrübesi aramaktadır.

Avustralya’da master eğitimi alabileceğiniz anlaşmalı olduğumuz bazı üniversiteler;

·         Macquarie University

·         LA Trobe University

·         Wollongong University

·         Charles Sturt University

·         Curtin University

·         Bond University

·         Holmes Institute